Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego (A)

  1. „Bóg zapłać” p. Beacie Trocińskiej, Barbarze Zadrożny, Teresie Krawczyk i Teresie Zielińskiej z Łękawicy za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarę na środki czystości i kwiaty. „Bóg zapłać”. Dziękujemy także kwiaciarni p. Krystyny Gąsiorek z Magnuszewa.
  2. Kończy się czas wypełnienia obowiązku spowiedzi wielkanocnej, mija 7 czerwca. (dekret odwołujący dyspensę od ucz. we Mszy św.)
  3. W tym roku naszą ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę przeżywać będziemy duchowo. Poprzez Telewizję TRWAM i Radio Maryja łączcie się z nami w swoich domach. W piątek o godz. 20.20 – Różaniec i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. W sobotę o godz. 13.30 – transmisja Mszy Św. z Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo. To może być najliczniejsza pielgrzymka, kiedy przez radio i telewizję połączy się duchowo ponad dwumilionowa rodzina różańcowa w Polsce i za granicą. Bądźcie z nami z Różańcem w ręku.
  4. Dziękuję też za ofiary p. ……………………………… z Dębowoli – 100 zł. Pani B. Bartuzi za piękny komplet bielizny kielichowej z motywami Serca P. Jezusa na m-c czerwiec. Mamy już stojak na baldachim i chorągwie – to dar p. Jurka Majewskiego. Wreszcie mamy także umeblowaną zakrystię. Jest to praca p. Kutyłów z Magnuszewa. (mam zapłacić za materiały). Dlatego od dziś po Mszach św. jeśli mamy jakąkolwiek sprawę do księdza to udajemy się do zakrystii po prawej stronie prezbiterium (patrząc od str. kościoła).
  5. Miło mi poinformowaćże nasza parafianka z Basinowa – Julia Kądrowska z kl. I, została wyróżniona w konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Spośród 5 tys. prac do finału zakwalifikowało się 284 prace a spośród nich wyróżnienie zdobyła Julia. Gratulujemy.
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego a w nim artykuł o tym konkursie i wiele innych ciekawych artykułów.